Перейти вниз Перейти вгору

Хмельницький інноваційний термінал

23 квітня 2018 був закладений перший камінь у фундаменті Хмельницького інноваційного терміналу компанії «Нова Пошта». Він стане ключовим об'єктом інфраструктури вантажоперевезень компанії в Західній Україні. Старт роботи заплановано на травень 2019 року.

Сортувальна система інноваційного терміналу в Хмельницькому призначена для обробки 8,5 тис. посилок за годину. Загальна потужність Хмельницького терміналу становить 18 тис. відправлень за годину. Посилки з сортувальної стрічки будуть завантажуватися безпосередньо в автотранспорт без використання сітчастих контейнерів для укрупнення упаковок, а чіткість технологічного процесу буде гарантувати збереження кожного відправлення.

Новий термінал також позитивно вплине на екологію регіону. Завдяки реалізації проекту викиди СО2 в Хмельницькому будуть зменшені на 1200 тон на рік, а ефективність завантаження автомобілів підвищиться на 20%.

На Хмельницькому інноваційному терміналі компанія створює 300 робочих місць з умовами праці європейського рівня. Працівники ХІТ будуть сортувати понад 3 млн посилок на місяць. «Термінал в Хмельницькому - це складова стратегії розвитку компанії «Нова Пошта» до 2022 р., - зазначив співвласник компанії «Нова Пошта» В'ячеслав Климов. - ХІТ - один з ключових сортувальних центрів серед аналогічних об'єктів в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та двох у Києві (Київ-Схід і Київ-Захід). Через ці термінали проходять відправлення вагою до 50 кг. В інших регіонах працюватимуть посилочно-вантажні термінали, які будуть обробляти всі посилки».

«Ми хочемо, щоб термінали «Нова Пошта» були не тільки інноваційними, але і енергоефективними. Щоб кожен клієнт міг вибрати перевізника, який працює над зменшенням шкідливих викидів в атмосферу, і таким чином особисто піклуватися про навколишнє середовище. На Хмельницькому терміналі встановлюються сонячні панелі, впроваджується LED-освітлення і повітряна система опалення приміщення з використанням пелет», - підкреслив директор «Нова Пошта» Олександр Бульба.

Генеральним підрядником зі спорудження об'єкта обрана місцева компанія - ТОВ «Будівельний Альянс Груп», яка працює на будівельному ринку з 2002 р. Термінал будується з використанням кредитних коштів ЄБРР в сумі 9,5 млн євро.