Україна - Молдова
Перейти вниз Перейти вгору

Новини компанії

 • Стартував проект «НОВА ПОШТА BUSINESS TALKS»

  06.05.2016

  Компанія «Нова пошта» запустила серію клубних зустрічей для бізнес-партнерів «НОВА ПОШТА BUSINESS TALKS». Спікером першої зустрічі став Володимир Вахітов – професор KSE, автор курсу Behavioral Economics in Business. Від нього гості події дізналися про поведінкову економіку в бізнесі та повсякденному житті.

  За словами Володимира, люди не завжди мислять раціонально, навіть коли впевнені, що чинять саме так. Поведінкова економіка, розповів  Вахітов, необхідна бізнесу насамперед для формування мотивації співробітників та емоційного впливу на споживача: «Було таке дослідження - про варення. Якщо людям показати одночасно три банки варення, вони з більшою ймовірністю роблять покупку, ніж якщо їм показати 20 банок. Психологи називають це спробою уникнути надлишкової інформації».

  Основними ілюзорними пастками, до яких схильні потрапляти люди, Володимир вважає недооцінку ризиків (надмірний оптимізм та неспроможність проаналізувати ситуацію), ненавмисну сліпоту (неправильна розстановка пріоритетів, втрата сенсу) та  ілюзію знань (велика кількість інформації, яка не несе користі).

  Головні тези виступу, які можуть стати у пригоді будь-якому бізнесу: «Люди переважно мислять нераціонально», «Більше отриманої  інформації не означає здатність краще спрогнозувати хід подій», «Експертів, що заздалегідь знають результат, не існує – це ілюзія контролю над майбутнім», «Люди уникають необхідності визнавати втрати і тому бояться ризикувати».

  Також Володимир акцентував, як важливо бізнесу не боятись бути відкритим до нового, в тому числі до використання досліджень із поведінкової економіки з метою вивчення споживача і нарощування обсягів продажу. Для цього необхідно вміти направляти споживачів, що схильні мислити нераціонально, у потрібне для бізнесу русло.

  Економічні пастки та ілюзії, до яких легко потрапити, було продемонстровано на іграх. Гості зустрічі на власні очі побачили, як більшість піддається ефекту володіння (коли ми отримуємо річ, її ціна в нашому розумінні автоматично стає більшою за початкову) та прив’язується до первинної інформації (відсутність широкого погляду на ситуації). Розуміння цих пасток-ілюзій, розповів Володимир, дає можливість направити нераціональність клієнта на користь бізнесу.

  «Ми розуміємо, чому для українського бізнес-середовища важливий рух knowledge sharing. Переважна більшість підприємців в нашій країні потребують нових ідей та розширення компетенцій, які напряму впливають на результативність бізнесу. Як компанія, що прагне допомогти малому та середньому бізнесу розвиватися, ми плануємо зробити зустрічі у форматі Business Talks регулярними», - прокоментував Максим Рабінович, директор з розвитку «Нова пошта».