Україна - Молдова
Перейти вниз Перейти вгору

Митне оформлення

Імпорт в Україну

  • На відправлення вартістю (без вартості доставки), що не перевищує еквівалент 150 євро – митні платежі не нараховуються.
  • Якщо вартість товарів у відправленні перевищує еквівалент 150 євро, буде нараховано ввізне мито в розмірі 10% від перевищення 150 євро і ПДВ в розмірі 20% від вартості відправлення понад 150 євро.
    Також додатково нараховується оплата за митно-брокерські послуги.


Наприклад:

Вартість товару = 200 євро
Ввізне мито = (200 євро - 150 євро) х 10% = 5 євро
ПДВ = (200 євро - 150 євро + 5 євро (мито)) х 20% = 11 євро
Митні платежі складатимуть: мито 5 євро + ПДВ 11 євро = 16 євро.

Експорт із України

При відправленні за кордон згідно з митним законодавством в країні-отримувача міжнародного відправлення можуть бути нараховані митні платежі, які необхідно буде сплатити отримувачу. При необхідності оплати митних платежів отримувачу можуть направити лист на електронну адресу з інформацією.

Звертаємо Вашу увагу! Митні платежі нараховуються на всі категорії товару, включаючи подарунки чи повернення товару по гарантії . 

Митний поріг у  більшості країн Європи становить 0 EUR, тобто всі міжнародні експрес-відправлення підлягають очищенню та сплаті мита отримувачем. 

Для експортних відправлень вартістю вище 10 000 євро обов'язковим є складання митної декларації. Детальніше у розділі «Супровідні документи».

Митне оформлення експорту відбувається в країні одержання відправлення або може відбуватися в країні транзиту відправлення.

Митні служби можуть запросити додаткову інформацію про вміст та вартість товарів в посилці у Відправника або Одержувача.

У випадку, якщо вкладення у посилці будуть трактуватися митницею як комерційна партія, на посилку буде нараховане мито згідно правил нарахування мита на комерційні вантажі, або посилку буде повернуто відправнику.

Служба доставки в країні призначення зв’язується із отримувачем за допомогою електронної пошти.

Якщо Отримувач не відреагував на повідомлення та/або доставка не була здійснена у зв’язку із невірними даними отримувача, посилка може бути повернена отримувачу в Україну, також можливе уточнення реквізитів і відправлення на повторну доставку

Митні ліміти різних країн для ввезення міжнародних експрес відправлень

Клієнти при відправці міжнародних експрес відправлень (МЕВ) не завжди враховують мита, які можуть бути нараховані в країнах доставки митницею цієї країни. Через податки на МЕВ інколи виникає ситуація, коли Одержувачу доводиться доплачувати, і сума доплати може перевищувати вартість МЕВ. Тому необхідно знати, як формуються мита у більшості країнах, в які активно відправляють МЕВ з України.

Як митниця оцінює вартість МЕВ

Митними зборами можуть обкладатися не лише покупки з онлайн-магазинів, а й приватні відправлення. Але розміри мит на МЕВ з-за кордону не завжди однакові: для «подарунків» чи «особистих речей» вони зазвичай менші.

Якщо інвойсу немає, вартість товарів береться відповідно до аналогічних виробів в країні відправлення.

Як митниця перевіряє вартість вкладень, якщо сума вказана, але вона явно занижена? В цьому випадку митники можуть самостійно коригувати ціну.

Що вважається «подарунком» чи «особистими речами»:

  • в супровідних документах вміст МЕВ вказано як «подарунок» чи «особисті речі»;
  • адресат отримує поштове відправлення від приватної особи, а не від організації;
  • на посилці стоїть позначка «для особистого використання»;
  • обрано послугу «Посилка з дому» від компанії Нова Пошта Глобал.

Головна умова безмитного ввезення МЕВ – не перевищити митний ліміт. Якщо заявлена вартість МЕВ його перевищує, одержувачу доведеться сплатити митний збір. Існує поріг безмитного ввезення для товарів, але у кожної країни митні норми на МЕВ різні.

Загальноприйнятими є два способи визначення розміру податку на МЕВ:

  • FOB - оцінка проводиться на підставі задекларованої вартості товару, без урахування вартості доставки і страхування, тобто оподаткуванню підлягає тільки вартість товару, що ввозиться.
  • CIF - оцінка проводиться на підставі сумарної вартості товару, його страховки та вартості доставки, тобто оподаткуванню підлягає вартість ввезеного товару, а також супутніх послуг із його доставки. Варто відзначити, що якщо МЕВ відправлена на адресу приватної особи від магазину але вартість доставки нульова / включена у вартість товару або в декларації відзначений пункт "Подарунок", то вартість доставки не може бути вказана окремим пунктом, а значить не береться до уваги при методі оцінки CIF.

У разі перевищення лімітів для безмитного ввезення товарів, що відправляються на адресу приватних осіб підлягають сплаті мита та ПДВ (в залежності від країни призначення товару). При цьому мито нараховується з урахуванням вартості товару (сума FOB), а ПДВ з урахуванням суми включає вартість товару, страхування і доставки (CIF), а також мито, що нараховано на вартість товару. Крім того, до загальної суми до оплати може бути додано ще один платіж - митний збір або поштовий збір. Наприклад, у Греції це близько 15-20 євро, Іспанії та Франції – 50 євро.

Крім загальних принципів і механізмів роботи митної служби як податкового агента, законодавство кожної країни передбачає власні норми регуляції, які поширюються на усі товари, що ввозяться на територію країни.

Європейські країни

При надходженні поштового відправлення з України, яка не є членом ЄС, поріг безмитного ввезення становить – 0 євро у більшості європейських країнах. Однак Міжнародні відправлення, що пересилаються між фізичними особами (C2C), вартістю до 45EUR (≈53,72USD) з позначкою «особисті речі» за послугою «Посилка з дому» можуть не обкладатись ні митом, ні ПДВ та/або бо витратами на доставку («комісія за обробку») в країні доставці.

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ
Австрія 0 євро 20%
Бельгія 0 євро 21%
Болгарія 0 євро 20%
Угорщина 0 євро 5-18-27% (залежить від товару)
Великобританія 135 GBP (близько 157 євро), подарунки до 39 GBP (50 євро) 20%
Греція 0 євро 23%
Німеччина 0 євро 19%
Данія 80 DKK (датських крон, близько 10 євро) 25%
Італія 0 євро 22%
Ірландія 0 євро 23%
Іспанія 0 євро 21%
Кіпр 0 євро 18%
Люксембург 0 євро 21%
Латвія 0 євро 21%
Литва 0 євро 21%
Мальта 0 євро 18%
Нідерланди 0 євро 21%
Португалія 0 євро 23%
Польща 0 євро 23%
Румунія 0 євро 24%
Словенія 0 євро 22%
Словаччина 0 євро 20%
Франція Зборами обкладаються всі МЕВ незалежно від вартості 20% ПДВ + митні збори (0-17%)
Фінляндія 0 євро 24%
Хорватія 0 євро 25%
Чехія 0 євро 21%
Швеція 300 SEK (20 євро) 21%
Естонія 0 євро 21%

Додатково:

Країна Сайт
Австрія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті міністерства Фінансів Австрії
Бельгія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті пошти Бельгії
Великобританія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті
Данія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті податкової служби Данії
Ірландія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Податкової служби Ірландії
Іспанія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті пошти Іспанії
Нідерланди З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті пошти Нідерландів
Норвегія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті митниці Норвегії
Угорщина З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті пошти Угорщини
Фінляндія З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті митниці Фінляндії
Чехія З більш детальною інформацією можна на сайті пошти Чехії

Австралія, країни Азії Близького Сходу

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Австралія 1000 AUD (близько $700) 10% Більше інформації на Australian Border Force в розділі «Buying Online»
В’єтнам 1000000 VND (близько $40) 0-15%  
Ізраїль $1000 17% МЕВ з ідентичним товаром відправлені на адресу одного одержувача протягом 72 годин розцінюються як партія і їх вартість вважають сумарно. За МЕВ відправлені кур’єрськими службами стягується додатково 18 шекелів ($ 100-500) і 59 шекелів ($ 500-100). Деталі на сайті митної служби.
ОАЕ 1000 AED ($270) 5% Всі МЕВ, що перевищують поріг у розмірі 270 Доларів США підлягають митному оформленню і сплаті податку з продажу
Китай (China) 5000 юаней (близько $700) 20-25% Максимальна вартість покупки не повинна перевищувати 5000 юанів (близько $ 700), максимум 26000 юанів на рік (близько $ 3700)
Індонезія (Indonesia) $50   Детальна інформація на сайті митної служби Індонезії

Північна, Південна, Центральна Америка

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Бразилія $50 17-19% Всі МЕВ , що перевищують поріг у розмірі 50 Доларів США підлягають митному оформленню і сплаті ПДВ
Канада Вкладення до 20 CAD (15 доларів) й подарунки до 60 CAD (45 доларів) Варіюється Ліміт діє тільки на окремі поштові відправлення, місячного ліміту немає. Вся детальна інформація доступна на сайті Канадського агентства прикордонної служби – Canada Border Services Agency
США (USA) $800 Варіюється в залежності від Штату При перевищенні суми безмитного ліміту платежі залежать від вартості, кількості та категорії товару. Всі подробиці на сторінці U.S.Customs and Border Protection