Незабаром розпочнеться встановлення другої черги Київського інноваційного терміналу (КІТа), яка передбачає модернізацію сортувальної лінії та збільшення пропускної здатності терміналу. «Нова Пошта» розкриває результати п’ятимісячної роботи першого в Україні терміналу міжнародного рівня.
«Ми постійно інвестуємо в новітні технології: наразі КІТ у столиці обробляє втричі більше посилок, ніж звичайний сортувальний термінал - 45 млн з березня 2018 року. А швидкість їх обробки становить 20 тис. штук на годину», - розповідає директор «Нова Пошта» Олександр Бульба. Після запуску другої черги інноваційного обладнання пропускна здатність терміналу зросте до 50 тис. посилок на годину.
Найновіша розробка, імплементована на КІТі, – це сканер штрих-коду (ШК), який дає можливість сканувати штрих-код на посилці з п’яти сторін. Він за частку секунди без зупинки транспортера повторно перевіряє габарити посилки, розпізнає ШК, вносить його у систему, знаходить напрямок, куди має їхати вантаж і дає відповідний сигнал сортувальній стрічці для подальшого відвантаження. Наразі відправлення з КІТа відвантажуються на кілька десятків напрямків по всій країні швидко і точно – все завдяки спеціальній лінії сортування.
В планах «Нова Пошта» побудова 7 інноваційних терміналів по всій країні. Зараз компанія будує сортувальний термінал у Хмельницькому, який буде обладнаний такою ж автоматизованою сортувальною системою, як і КІТ, з потужністю близько 8,5 тис. посилок на годину. На черзі Львівський та Харківський термінали. Ці логістичні хаби дозволять компанії в перспективі задати новий, вже не перший, стандарт ринку експрес-доставки – по швидкості, точності та надійності.