Україна - Молдова
Перейти вниз Перейти вгору

Питання-відповіді про імпорт e-commerce відправлень з Китаю

1. Які переваги доставки «Нова Пошта Глобал» з Китаю у порівнянні з іншими поштовими операторами? 

 • трекінг всіх категорій відправлень на всіх етапах доставки: на головній сторінці сайту https://novaposhta.ua (вікно «Відстежити»), а також в «Особистому кабінеті» на сайті магазину
 • зручність і високий рівень сервісу «Нова Пошта Глобал» 
 • можливість обрати найближче відділення Нова Пошта для доставки товару

Увага!

 • Продавці товарів у китайських онлайн-магазинах можуть на власний розсуд обирати оператора доставки замовлень в інші країни. 
 • Якщо невдовзі після здійснення замовлення вам надійшло SMS-повідомлення від «Нова Пошта» з проханням обрати відділення чи вказати адресу отримувача через сервіс «Управління доставкою», будь ласка, очікуйте доставку посилки від «Нова Пошта»
 • В іншому випадку рекомендуємо зв’язуватися з продавцем товару та уточнити у нього можливості для трекінгу посилки 

2. З яких інтернет-майданчиків можлива доставка з «Нова Пошта Глобал» (за рішенням відправника)?

AliExpressWishChinaexpressJoom.comVova.com

Зверніть увагу, що ці інтернет-магазини можуть самостійно обирати спосіб доставки замовлень в Україну. Якщо невдовзі після здійснення замовлення в магазині ви отримали SMS-повідомлення від «Нова Пошта Глобал», доставку здійснить саме «Нова Пошта Глобал».

3. Яка вартість доставки відправлення з китайського інтернет-магазину?

Доставка може бути платною або за рахунок продавця/відправника (цей варіант діє, коли клієнт обирає опцію free delivery).

4. Які гранично допустимі габарити відправлень?

Згідно з правилами міжнародних перевезень, для авіаперевезень максимально допустимі габарити 120*80*80 см і фактична вага не більше 70 кг.

5. Як можна відстежити відправлення з Китаю?

Після оформлення покупки в інтернет-магазині магазин присвоює кожному відправленню номер замовлення та надсилає номер для його відстеження на електронну пошту, вказану при замовленні.

Одержувач може відстежити відправлення за цим номером на сайті https://novaposhta.ua/. Також одержувач може перевіряти номери замовлення і міжнародних відправлень в особистому кабінеті на сайті інтернет-магазину. 

Коли відправлення надходить в Україну, «Нова Пошта» присвоює йому внутрішній номер. Цей номер може бути таким: 2060********** або 59************. За цим номером можна відстежити відправлення на головній сторінці сайту https://novaposhta.ua/ або у мобільному додатку.

6. В які терміни «Нова пошта Глобал» доставляє відправлення з китайських інтернет-магазинів?

Середній термін – близько 2-3 тижнів (за виключенням часу на митне оформлення). Він залежить від певних обставин (наприклад, не повністю чи неточно вказаних даних одержувача – контактного телефону, адреси отримання), а також оперативності китайських партнерів і відправника.

7. Як відбувається розмитнення відправлень з Китаю, доставлених «Нова Пошта Глобал»?

Компанія «Нова Пошта Глобал» бере на себе організацію і здійснення митних процедур згідно чинного законодавства України. Процедуру розмитнення проводять співробітники Митної служби України, терміни розмитнення залежать від завантаження митного терміналу. Детальніше читайте за посиланням - https://novaposhta.ua/international_delivery/_tamozhennoe_oformlenie

8. Як правильно оформити замовлення з Китаю?

Компанія рекомендує клієнтам правильно зазначати свої особисті і контактні дані під час оформлення замовлень в китайських інтернет-магазинах. Зверніть, будь ласка, увагу на те, що прізвища, назви міст, вулиць тощо потрібно транслітерувати латинськими літерами, користуючись наступним посиланням.

Крім того, важливо правильно зазначати:

 • номер мобільного телефону у міжнародному форматі +38 ---
 • прізвище-ім'я БЕЗ по батькові
 • повну адресу (країна, область, район, населений пункт, коректний індекс)

Інструкція з прикладом заповнення даних для доставки

Навіть незначна помилка може стати причиною затримки доставки, тому рекомендуємо ретельно перевіряти правильність поданої інформації та уникати можливих помилок.

9. Який термін зберігання вантажу у відділенні?

Вантаж зберігається у відділенні впродовж 24 календарних днів. Коли, згідно з правилами компанії, термін зберігання у відділенні буде вичерпано, вантаж потрапить на склад незатребуваних відправлень. Оформити повернення посилки зі складу можна впродовж 60 календарних днів з моменту оформлення замовлення в інтернет-магазині.  Коли цей термін буде вичерпано, ваш вантаж, в залежності від умов співпраці «Нова Пошта Глобал» з інтернет-магазином, у якому ви робили замовлення, буде або утилізовано, або відправлено відправнику. Плата за зберігання впродовж цього часу не нараховується.
З питанням щодо компенсації рекомендуємо звернутися до інтернет-магазину, де було здійснено покупку.

10. Яких заходів вживає «Нова Пошта Глобал» в разі втрати або пошкодження вмісту відправлення?

Якщо було зафіксовано втрату або пошкодження відправлення, компанія ТОВ «Нова Пошта Глобал» проводить внутрішню перевірку для встановлення причин даного інциденту. Результати перевірки можуть надаватись у вигляді офіційної відповіді клієнту, для цього необхідно звернутись до будь-якого відділення та оформити претензію. Офіційну відповідь Компанії можна додати до звернення в інтернет-магазин для здійснення замовлення на компенсацію.

Бланк претензії на міжнародну доставку для споживачів-фізичних осіб
Бланк претензії на міжнародну доставку для юридичних осіб та ФОП

Терміни подачі претензій:

 • У разі пошкодження, включаючи часткову втрату  - протягом 7 днів, включаючи неділі та святкові дні, з моменту отримання відправлення у розпорядження одержувача або особи, яка може прийняти відправлення згідно Умов надання послуг ТОВ «Нова Пошта Глобал»; 
 • У разі прострочення (затримки) доставки відправлення -  протягом 21 дня з моменту передачі відправлення у розпорядження одержувача або особи, яка може прийняти відправлення згідно Умов надання послуг ТОВ «Нова Пошта Глобал»;
 • У разі втрати відправлення - протягом 50 днів після закінчення узгодженого терміну із дня прийняття відправлення ТОВ «Нова Пошта Глобал» для перевезення*.

*- для відправлень з Китаю під терміном «прийняття відправлень» вважається дата прибуття відправлень в Україну.

! Строк розгляду претензії залежить від складності запиту, але не може перевищувати 30 (календарних) днів від дня її надходження.

11. Як діяти клієнту, якщо оголошена вартість відправлення перевищує безмитний ліміт?

Якщо вартість вмісту відправлення перевищує €150, при отриманні одержувач оплачує послуги брокера і оформлення митної декларації. Детальніше: https://novaposhta.ua/international_delivery/_tamozhennoe_oformlenie

12. Як обрати відділення «Нова Пошта» для доставки відправлення?

При замовленні з Aliexpress необхідно вибрати тип доставки Aliexpress Standard Shipping, на наступному екрані обрати "Пункт видачі" та перейти до карти (Дивитись на карті) де ви зможете обрати відділення для доставки.

Також невдовзі після здійснення замовлення в інтернет-магазині вам може надійде SMS-повідомлення з посиланням для переходу на сторінку вибору адреси доставки. Також ви можете зайти на портал та вибрати зручне відділення або адресу доставки. Інструкція користувача сервісу з обрання адреси доставки знаходиться тут.