Шопінгуй та кайфуй
Перейти вниз Перейти вгору

Новини компанії

 • Гравці ринку поштового зв’язку заявляють про протиправні вимоги з боку НКРЗІ
  31.01.2018

  Українські оператори поштового зв’язку вважають проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до рішення НКРЗІ від 05.04.2016 №180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗІ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283», таким, що суперечить ст. 19 Конституції України та чинному законодавству.

  Ключова вимога, що зафіксована в проекті документу – зобов’язати операторів поштового зв’язку, які включені до відповідного Єдиного державного реєстру, безоплатно подавати до Комісії квартальну та річну звітність разом з основними показниками їхньої діяльності.

  Рішення НКРЗІ прийнято на підставі Закону України про телекомунікації, який регулює подання звітності операторами цього ринку. Втім, його норми не розповсюджуються на операторів поштового зв’язку, адже їхню діяльність регулює Закон України про поштовий зв’язок, в якому подібні норми щодо звітності відсутні.

  «Діяльність поштовиків знову пробують зарегулювати без попереднього обговорення нововведень з самими операторами. Ініціатива НКРЗІ порушує норми Конституції та суперечить чинним законам, що регулюють ринок поштових послуг. Крім того, в разі її прийняття навантаження на операторів поштового зв'язку зросте, адже ми будемо змушені подавати звітність замість однієї інстанції у дві», - прокоментувала директор з правових питань «Нова Пошта Центр» Інна Хомич.

  «Ініціатива НКРЗІ носить неправомірний характер. Наразі законом передбачене надання статистичних даних щодо діяльності компаній та установ до єдиного уповноваженого органу – Державної служби статистики України. Уся інша інформація, яку за проектом рішення вимагає надавати НКРЗІ – як то основні показники діяльності – є комерційною таємницею і може бути використана несумлінними конкурентами на ринку. Тобто, якщо НКРЗІ бажає ознайомитися зі звітністю компаній операторів поштових послуг за квартал чи рік, достатньо використати відкриті статистичні дані, які має в своєму розпорядженні Державна служба статистики України», - підкреслив заступник голови правління «Делівері» Андрій Івасів.

  «Дивує те, що навіть не розглядалася можливість зміни нормативного акту так, щоб у його назві бодай згадувались оператори поштового зв’язку. Виникає ситуація, коли підзаконний акт органу державної влади вводить певні зобов’язання для суб’єктів господарювання, які апріорі є слабшою стороною у таких адміністративних відносинах, однак не дає можливості такому суб’єкту господарювання бути в курсі про такі його обов’язки. Більше того, можна бути впевненим, що у випадку невиконання такого обов’язку оператором поштового зв’язку, до останнього ще й будуть застосовані санкції», - зазначила директор юридичного департаменту Meest Group Ілона Коваль.

  НКРЗІ ухвалила згаданий проект рішення на засіданні 23 січня 2018 року, про що повідомила на своєму сайті. Надалі його буде подано на погодження заінтересованим органам влади, включно з Державною регуляторною службою України. Тим часом «Нова Пошта» вже звернулася з офіційним листом до ДРСУ з проханням відмовити в погодженні. Інші оператори ринку також готують звернення до відповідних державних органів та установ.